Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku

Cykl spotkań edukacyjnych dla seniorów - działaMY!

Utworzono dnia 21.09.2022

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” – Edycja 2022 pn. działaMY ! przeprowadziło kolejne spotkania edukacyjne z seniorami. Spotkania przeprowadzili: specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz funkcjonariusze z: Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, Komisariatu Policji w Kańczudze oraz z Posterunku  Policji w Tryńczy. Podczas prelekcji ze specjalistą ds. przeciwdziałania przemocy seniorzy poznali genezę, formy oraz rodzaje przemocy. Zostały omówione zagadnienia związane z procedurą Niebieskiej Karty a także działania Zespołu Interdyscyplinarnego. Seniorzy poznali sposoby przeciwdziałania przemocy oraz zasady postępowania wobec osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Funkcjonariusze Policji przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka”. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na rodzaj przemocy związany z zaniedbywaniem i niezaspokajaniem potrzeb życiowych. Dotyczy to w szczególności osób starszych, które z uwagi na swój wiek, schorzenia czy  niepełnosprawność, powinny znajdować się pod właściwą opieką bliskich.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniach.
Składamy podziękowania  Komendantowi Powiatowej Policji w Przeworsku  za podjęcie współpracy i włączenie się w realizację Programu.
Spotkania odbyły się w:  Stowarzyszeniu Diabetyków Koła Powiatowego w Przeworsku, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przeworsku oraz Stowarzyszeniu Emerytów Rencistów i Przyjaciół „ Stokrotka” w Wólce Ogryzkowej.

Spotkania edukacyjne działaMY!

Utworzono dnia 22.09.2022, 14:30

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 132

W poprzednim tygodniu: 171

W tym miesiącu: 51

W poprzednim miesiącu: 727

Wszystkich: 13384

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku