Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku

Szkolenie pracowników socjalnych z terenu Powiatu Przeworskiego

Utworzono dnia 13.09.2022

      09 września 2022 r., w Sali konferencyjnej  Starostwa Powiatowego w Przeworsku odbyło się szkolenie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku na temat podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracowników socjalnych oraz sporządzania decyzji administracyjnych w oparciu o Kodeks Postępowania Administracyjnego. W szkoleniu udział wzięli: Sekretarz Powiatu Przeworskiego – Pan Jan  Śliwa, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku – Pani Katarzyna Kowal oraz pracownicy socjalni instytucji pomocowych działających na terenie Powiatu Przeworskiego. Szkolenie rozpoczął kurs z elementami pierwszej pomocy udzielanej w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu pracowników socjalnych. Podczas kursu, ratownik medyczny przedstawił praktyczne aspekty dotyczące bezpieczeństwa własnego podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz sposoby reagowania, udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrażających utratą życia. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się kolejna część szkolenia dotycząca sporządzania decyzji administracyjnych prowadzona przez adwokata.

      Szkolenie przebiegło w miłej atmosferze, stało się okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności a także do wymiany doświadczeń zawodowych. Powyższe działanie wpisuje się w założenia „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Przeworskiego na lata 2019 – 2023” oraz jest zgodne z nowelizacją  ustawy o pomocy społecznej wprowadzającą m.in. obowiązek przeprowadzenia szkolenia podnoszącego poziom bezpieczeństwa osobistego pracowników socjalnych.

      Wszystkim dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że nowo zdobyta wiedza sprawi, iż wykonywana praca będzie przebiegała w poczuciu bezpieczeństwa.

Szkolenie

Utworzono dnia 13.09.2022, 10:37

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 133

W poprzednim tygodniu: 171

W tym miesiącu: 52

W poprzednim miesiącu: 727

Wszystkich: 13385

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku