Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku

Szukamy kandydatów na rodziny zastępcze i wspierające

Utworzono dnia 26.03.2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej prowadzi nabór chętnych osób, małżonków lub osób samotnych, do pełnienia funkcji rodzin zastępczych oraz rodzin wspierających działania wychowawcze w placówkach opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundacje „Wzrastanie”: Domach dla Dzieci w Łopuszce Małej, Rakszawie, Przeworsku i Dynowie.

 

W rodzinnych formach pieczy zastępczej i placówkach instytucjonalnych przebywają dzieci, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą pozostawać pod opieką rodziców. Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Niestety na terenie naszego powiatu wciąż brakuje rodzin zastępczych gotowych przyjąć pod opiekę dzieci tego potrzebujące.

 

W związku z powyższym poszukujemy osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości, które jednocześnie są odpowiedzialne i gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci.

 

Informacje na temat rodzicielstwa zastępczego, warunków koniecznych do bycia rodziną zastępczą oraz procedury opiniowania uzyskać można od pracowników Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Przeworsku, ul. Lwowska 16, tel. 16 649 09 10 wew. 22.

 

 

 

 

Zostań Rodziną Zastępczą

Utworzono dnia 21.05.2021, 09:34

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Luty 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 243

W tym miesiącu: 157

W poprzednim miesiącu: 969

Wszystkich: 15173

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku