Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku

Warsztaty Terapii Zajęciowej

W Powiecie Przeworskim funkcjonują Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Fundację Pomocy Młodzieży im. Św.Jana Pawła II „WZRASTANIE” w Lipniku z/.s w Łopuszce Małej. Działają od 2000 roku, obejmując rehabilitacją społeczną i zawodową 50 osób niepełnosprawnych. Źródłem finansowania Warsztatów są środki PFRON i Powiatu.

Warsztaty terapii zajęciowej – to wyodrębniona organizacyjnie i finansowo placówka stwarzająca osobom niepełnosprawnym z upośledzeniem uniemożliwiającym aktualnie podjęcie pracy możliwość udziału w rehabilitacji społecznej i zawodowej przez terapię zajęciową zmierzającą do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika i przygotowującą do możliwie samodzielnego i aktywnego życia.

Uczestnicy Warsztatów biorą udział w różnych formach rehabilitacji, edukacji, wypoczynku i integracji. Wycieczki, rajdy rowerowe, obozy, także o charakterze artystycznym. WTZ są placówką pobytu dziennego, Terapia realizowana jest 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 do 15:00 dla uczestników. Uczestnicy codziennie dowożeni są busami przystosowanymi do przewozu Osób Niepełnosprawnych.

W ramach terapii w placówce działa zespół teatralny ”My, z Kasztanowej” i prowadzone są zajęcia  muzykoterapii.

Osoby niepełnosprawne pod okiem instruktorów terapii zajęciowej pracują w następujących pracowniach: tkackiej, rękodzieła sztuki religijnej, gospodarstwa domowego, plastycznej, malarstwa, zagospodarowania terenów zielonych, stolarstwa, ceramiki i krawiectwa.

Warsztaty realizują liczne projekty, które pozwalają na pozyskanie dodatkowych środków na poszerzenie i uatrakcyjnienie zajęć, wyjazdy do kina, teatru, plenery, wycieczki, obozy ,turnusy rehabilitacyjne i inne ciekawe sposoby rehabilitacji i terapii.


KONTAKT:
Warsztaty Terapii Zajęciowej
ul. Kasztanowa 1
37-200 Przeworsk
tel. 16 648 39 99

wtzprzeworsk@wp.pl


 

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Przeworsku